סולר להסקה

החורף כבר בפתח, ואתו באות המון מערכות חימום חכמות, יעילות יותר, שמספקות לתושבי הבית אווירה חורפית חמה ונעימה, כמו בפנטזיות. מערכות חימום אלה משתמשות במגוון סוגי דלק, אחד מהם הוא הסולר שמשמש להסקה. השימוש בדלק סולר להסקה מביא את הבית לרמות חדשות של חום שעוד לא הכרתם.

האם הסולר חסכוני יותר?

אכן הסולר חסכוני יותר ממערכות החשמל הביתיות, והסיבה לכך היא שצרכני החשמל לא מחממים את הבית מספיק בחורף, כך שנוצר מצב שיש צורך בחימום קבוע של הבית על מנת להתחמם.
כאשר אנו משתמשים בדלק סולר להסקה של הבית, החום שנפלט מחמם את כל השטח בבית, כולל משטחים שקשה לחמם כמו קירות ורצפה.

למי מתאים סולר להסקה?

החורף הישראלי קר מספיק בהמון אזורים בארץ, במיוחד באזורי הצפון ובהרי ירושלים שהשלג לא מאחר לבוא בכל שנה. אזורים אלה זקוקים להסקה טובה שתחמם את הבית בצורה טובה, ותפזר את החום בכל הבית. מכשירי חשמל רבים שמחממים את הבית מאבדים את החום בגלל שהם מחממים בצורה נקודתית בלבד.

האם מתאים הסולר להסקה של בתים במרכז?

כמובן, החורף מגיע לכל האזורים בארץ. במרכז הארץ החורף הקר מגיע לבתים איפה שההסקה אצלם לא טובה במיוחד. לכן גם בבתים באזור המרכז כדאי לצרוך בדלק סולר להסקה כללית של הבית.

כיצד מופק הסולר?

הסולר מופק מנפט שעובר תהליך זקיקה בבתי זיקוק. בתוך כל בית זיקוק יש בתחתית תנור גדול שמחמם את הנפט למצב של רתיחה. האדים שעולים לאורך כל ארובת הזיקוק מתפצלים לאדים קלים ועד אדים כבדים. מהאדים הבינוניים אנו מזקקים את הסולר, ועושים בו את השימוש. הזיקוק של הסולר מביא לרמת בעירה קלה יותר משל הנפט.