נפט לחימום ביתי

תקופת החורף הינה תקופת מעבר מבלבלת מאוד. פעם היא מורכבת, ופעם היא קצת יותר קלילה. החורף הישראלי קר מספיק בשביל להשתמש במכשירי חימום באופן קבוע, ובכל זאת על מנת לשמור על בריאות תקינה, חשוב שהבית יהיה מחומם טוב מספיק. למטרה זו, אנו ממליצים לשכוח ממכשירי חימום חשמליים, ולעבור לשימוש של נפט לחימום ביתי.

מדוע השימוש של נפט לחימום ביתי הוא כה פופולארי בישראל ובעולם?

הפופולאריות שלו בישראל צומחת עם השנים, אולם במדינות העולם כבר מזמן עברו לשיטה זו. השימוש בנפט מחמם את הבית או המבנה שהנפט נמצא בו למשך מספר שעות, כך שהמערכת לא צריכה להיות דלוקה באופן קבוע. החימום שנוצר בבית הוא מחמם את כלל המשטחים בבית, מה שגורם לחום להישאר במשך זמן רב.

כיצד החום מחמם את כלל המבנה והבית בפרט?

בתוך הקירות והריצוף מועברים צינורות, שבתוכן נמצא הנפט. הנפט החם עובר ממערכת שהיא מערכת כללית, וזורם בכל הצינורות בבית. הצינורות הללו מחממים את המשטחים הגדולים, שמכשירי החשמל לא מצליחים לחמם, והם פולטים חום ממשטחים אלה, מה שגורם לחימום קל יותר של הבית.

מדוע הנפט בריא יותר מהחשמל?

מכשירי החשמל פולטים ברובם חום שבא במגע עם הלחות של החדר. הלחות שנמצאת סביבנו עוזרת לעור שלנו להישאר בריא יותר, בייחוד העיניים, והסיבה לכך היא שהעור שנוגע במשטח יבש הוא ניזוק, מהסיבה שהוא זקוק ללחות, וכך תאי עור רבים מתחילים בתהליך נשירה. נפט לחימום ביתי משמש אך ורק לחימום ביתי, כך ששום אדים לא מתייבשים.

איזה סוג חימום חסכוני יותר?

החיסכון הגדול בבית הוא השימוש בנפט לחימום ביתי, והסיבה לכך היא שהחימום שלו הוא יותר מהיר, יעיל ובריא, לעומת החשמל שמבזבז כמות אנרגיה גדולה מאוד, לא חסכוני ומביא לפגיעה באיכות הסביבה שלנו.