נפט להסקה

כיום משמש אותנו הנפט כמקור לחומרים רבים, ביניהם סוגי דלק שונים כמו בנזין, סולר, מזוט ועוד.
במקום הפקת סוגי דלק אלה מהנפט, אנו משתמשים היום בחלק מהנפט כמקור נפט להסקה של בתינו באמצעות מערכות פשוטות, שעוזרות לחמם את חללי החדר בבית או במבנה בצורה פשוטה ויעילה, והכי חשוב גם בטיחותית.

כיצד החומרים השונים בנפט תורמים להסקה?

אם תהיתם כיצד מופקים כמות רבה של חומרים מהנפט, אז הסיבה לכך היא האדים השונים שנפלטים מהנפט בעת התחממותו. התחממות של הנפט פולטת אדים דליקים, מה שעוזר לנו לחמם את הנפט בצורה פשוטה יותר. ככל שהאדים קלים יותר, כך החומרים שבפנים הם קלים להצתה, שכן הבנזין שהוא נמצא תחת קטגוריית האדים הקלים.

מדוע עדיף לעשות שימוש של נפט להסקה של מבנים ובתים?

הנפט עוזר לנו להתגבר על בעיות החימום הנפוצות בבתים ומבנים. הבעיה הנפוצה ביותר היא שהחום שנפלט ממכשירי החימום החשמליים הוא חום נקודתי, ואיננו מצליח לחמם את כלל חלל החדר. הסולר מפזר חום בכל החדר באמצעות הטמפרטורות הגבוהות שהוא מגיע אליהן ללא תהליך של שריפה.

מדוע מכשירי חימום חשמליים אינם יעילים עוד?

החשמל שמבוזבז להפקת חום בחדרים ומבנים הוא יקר מאוד, והסיבה לכך היא שהייצור של החשמל לוקח הרבה יותר אנרגיה מאשר מה שהוא פולט. מכשירי חשמל פולטים חום בצורה נקודתית לחדר, כך שהמשטחים הגדולים והקרים בחדר מספיקים לספוג את החום של חלל החדר עוד לפני שהוא הספיק להגיע לקצה השני של החדר.

במה שונה הנפט משיטת חימום באמצעות מכשירי חשמל?

ראשית, מכשירי החשמל מחממים מעט את האוויר, ויוצרים יובש בחלל החדר, מה שיוצר לבעיות עור אצל בני האדם בקרבת המכשירים הללו. דבר שני, הנפט שפולט חום הוא פולט חום לכלל החדר, כך שלא יוצא מצב שהמשטחים הגדולים, מספיקים לספוג את כל החום של כל החדר. חשוב לציין כי השימוש של נפט להסקה חסכוני הרבה יותר מחשמל.